    Gamco 150CX42T Straight Grab Bar 1-1/2" OD x 42"
    Gamco 150CX42T Straight Grab Bar 1-1/2″ OD x 42″ – Peened Grip
    Log in for discounts
    delivery fast
    In stock
    CALL FOR LEAD TIME
    • Stainless steel, satin finish with peened grip
    • Surface Mount
    • 42″ L x 1-1/2″ Diameter
    • Concealed Flange: Flanges and center posts are welded to tubing
    • This unit meets ADA Accessibility Guidelines in the U.S.
    *For full description, see technical data below.
    Add to Wishlist
    Compare
    SKU: 150CX42T Categories: Bathroom Accessories, Gamco, Grab Bars, Shop by Series Brand: Gamco
    • Product documents
    Title Type Size
    Technical Data application/pdf 216 KB
    Gamco Warranty application/pdf 33 KB
    Product Country Origin List application/pdf 228 KB
    LEED Information application/pdf 82 KB
    Gamco 150CX42.MBLK Straight...
    Gamco 150CX42.MBLK Straight Grab Bar 1-1/2″ OD x 42″ , Matte Black
    Gamco 150CX48 Straight Grab...
    Gamco 150CX48 Straight Grab Bar 1-1/2″ OD x 48″
    Similar products
    • Bobrick B-750 230V Recessed AirCraft Automatic Hand Dryer
      In stock
      Ships in 2-3 Business Days
      Add to cart
      • Add to Wishlist
      • Compare
      Ships in 2-3 Business Days
      Add to cart
    • Bobrick B-5837.99 Two-Wall Tub/Shower Toilet Compartment Grab Bar w/ Peened Grip
      Bobrick B-5837.99 Two-Wall 36″ x 54″ Tub/Shower/Toilet Grab Bar 1-1/4″ DIA Peened Grip
      • Stainless steel, satin finish with peened grip • Surface Mount • 36" W x 54" D x 1-1/4" Diameter...