    Gamco 150CX36.MBLK Straight Grab Bar 1-1/2″ OD x 36″ , Matte Black
    Log in for discounts
    delivery fast
    In stock
    Ships in 2-3 Business Days
    1-1/2″ (38mm) diameter stainless steel grab bar, powder coated matte black finish.
    Available lengths:
    150Cx18.MBLK: 18″ (455mm)
    150Cx24.MBLK: 24″ (610mm)
    150Cx36.MBLK: 36″ (915mm)
    150Cx42.MBLK: 42″ (1065mm)
    150Cx48.MBLK: 48″ (1220mm)
    Add to Wishlist
    Compare
    • Documents
    Title Type Size
    150C.MBLK Technical Data application/pdf 154 KB
    Bobrick Warranty application/pdf 174 KB
    Care and Maintenance application/pdf 59 KB
    Product Country Origin List application/pdf 223 KB
    Gamco 150CX36 Straight Grab...
    Gamco 150CX36 Straight Grab Bar 1-1/2″ OD x 36″
    Gamco 150CX36T Straight Grab...
    Gamco 150CX36T Straight Grab Bar 1-1/2″ OD x 36″ – Peened Grip
    Similar products
    • Bobrick B-6806×36 Straight Grab Bar 1-1/2″ DIA x 36″
      In stock
      Ships in 2-3 Business Days
      Add to cart
      • Add to Wishlist
      • Compare
      Add to cart
    • Bobrick B-5288 MatrixSeries™ Multi-Roll Toilet Tissue Dispenser
    • Bobrick B-68616.99 Two-Wall Shower/Tub Compartment Grab Bar w/ Peened Grip
      Bobrick B-68616.99 Two-Wall 24″ x 36″ Tub/Shower/Toilet Grab Bar 1-1/2″ DIA Peened Grip
      • Stainless steel, satin finish with peened grip • Surface Mount • 24" W x 36" D x 1-1/2" Diameter...
    • Bobrick B-6806×24 Straight Grab Bar 1-1/2″ DIA x 24″
    • Bobrick B-6806.99x24 Concealed Mounting Straight Grab Bar w/ Peened Grip
      Bobrick B-6806.99×24 Straight Grab Bar 1-1/2″ DIA x 24″ Peened Grip
    • Bobrick B-6806×42 Straight Grab Bar 1-1/2″ DIA x 42″
    • Bobrick B-750 230V Recessed AirCraft Automatic Hand Dryer
    • Bobrick B-5806×24 Straight Grab Bar 1-1/4″ DIA x 24″ – Satin Finish
    • Bobrick B-4998.99 Swing-Up Wall-Mounted Grab Bar 1-1/4″ DIA Peened Grip
      • Stainless steel, satin finish with peened grip • Surface Mount • 29" L x 1-1/4" Diameter, Mounting plate: 6-1/8"...